Električni trimeri za košenje trave se tretiraju, uglavnom, kao dopunski alat pored kosilice.
Slabiji (od 250 do 500 W) su namenjeni košenju trave oko i između cveća, drveća i ostalog bilja, pored staza, ograda i baštenskog nameštaja i svuda gde kosilica ne može da priđe. Praktično, on nam “čuva” leđa jer menja makaze za travu.
Trimerima srednje snage (od 500 do 600 W) može da se održava površina od nekoliko ari, naročito ako na njoj ima različitog rastinja, što otežava ili onemogućava košenje kosilicom.
Jačim trimerima (od 900 do 1.000 W) može da se kosi i zapušten travnjak, odnosno visoka trava pomešana sa raznim vrstama korova. Neki jači trimeri imaju mogućnost korišćenja i noža, te se isti koriste i za košenje drvenastih mladica, kojih često ima u voćnjacima.
Prednosti električnih trimera su što nisu zahtevni za održavanje, a mane – što kod slabijih i srednjih motor se nalazi dole, kod alata za košenje, pa se pokošena trava lepi na kućište motora i zatvara otvore za hlađenje. Tada dođe do pregrevanja i stradanja elektromotora. Kod jačih trimera to nije slučaj, jer je motor na drugom kraju tela trimera, koji je tako zaštićen od prekrivanja travom.